Ekologiczny MERCEDES w Jaworze

3 marca 2017 przejdzie do historii przez otwarcie wystawy MERCEDESA w Muzeum Regionalnym w Jaworze, ale to również ogromny sukces uczniów Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. Firma Mercedes od kilku lat organizuje konkurs ogólnopolski pt. Eko Gwiazda i w tym roku uczniowie ZSiP z Bolkowa zaangażowali się bardzo mocno. Do zawodów włączyli się Bartosz Tomanek i Konrad Wrona, uczniowie II klasy technikum Energetyki Odnawialnej, a opiekunem merytorycznym był Marcin Jankowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w tym technikum.

Konkurs polegał na nakręceniu przez uczniów 2,5 minutowego filmu promującego segregację śmieci, zwłaszcza tych niebezpiecznych jak baterie i akumulatory. Premiowane były filmy przede wszystkim kreatywne i twórcze, dlatego tym bardziej cieszy, że nasi uczniowie dostali się do najlepszej szóstki w całej Polsce, jako jedyni na Dolnym Śląsku i w powiecie jaworskim.

Mieliśmy konkurencję niemałą i należą się gratulacje dla zwycięzców, ale cieszę się że nasi uczniowie są tak samo kreatywni i innowacyjni jak ich koledzy z dużych miast.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się właśnie podczas otwarcia wystawy MERCEDESA w Jaworze i cieszy fakt, że uczniowie z Bolkowa mogą wspierać od samego początku współpracę naszego miasta z fabryką Dimlera.

Energetyka Odnawialna jest kierunkiem przyszłości ze względu na aspekt ekologiczny, co promuje firma Mercedes, ale także na potrzebę zmian energetycznych. Węgiel, ropa, czy gas się kończą, a potrzeby energetyczne rosną i powstaje naturalna potrzeba korzystania z energii słońca, wiatru, wody czy ziemi. Młodzież widzi te zmiany i cieszę się że szuka swojej przyszłości zawodowej w tak innowacyjnym kierunku, zwłaszcza w naszej szkole w Bolkowie. Potrzeba jest oczywiście nauka w profesjonalnych pracowniach i dokładamy wszelkich starań żeby takie warunki uczniom zapewnić. Przykładem jest grant jaki w zeszłym roku otrzymaliśmy na wyposażenie naszej pracowni praktycznej w wysokości 8000 tys. od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak więc widać, jako szkoła dynamicznie i bez kompleksów rozwijamy nasze możliwości.

 

Marcin Jankowski

Nauczyciel Przedmiotów zawodowych

w Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Comments are closed.
Skip to content