Ekologiczny MERCEDES w ZSiP Bolków 2.0

2 marca 2018 r. uczniowie z klasy technikum energetyki odnawialnej Iabela Rybińska i Bartosz Tomanek wraz z opiekunem Marcinem Jankowskim i Dyrekor Beatą Zalewską odebrali nagrody podczas finału konkursu organizowanego przez firmę Mercedes pt. „Ekogwiazda – edycja Jawor 2017”. Mercedes od kilku lat organizuje konkurs ogólnopolski pt. Eko Gwiazda i w tym roku uczniowie ZSiP z Bolkowa ponownie zaangażowali się w te działania.

Konkurs polegał na nakręceniu przez uczniów 2,5 minutowego filmu promującego ekologiczne życie na co dzień. Do finału dostały się filmy przede wszystkim kreatywne i twórcze, dlatego tym bardziej cieszy, że nasi uczniowie dostali się do najlepszej szóstki w powiecie jaworskim.

„Mieliśmy konkurencję niemałą i należą się gratulacje dla zwycięzców, ale cieszę się, że nasi uczniowie są tak samo kreatywni i innowacyjni jak ich koledzy i koleżanki z większych miast” – powiedział opiekun merytoryczny.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Regionalnym w Jaworze w sali im. Berthy Benz i cieszy fakt, że uczniowie z Bolkowa mogą wspierać od samego początku współpracę naszego regionu z fabryką Dimlera.

Energetyka Odnawialna jest kierunkiem przyszłości ze względu na aspekt ekologiczny, co promuje firma Mercedes, ale także na potrzebę zmian energetycznych. Węgiel, ropa, czy gas się kończą, a potrzeby energetyczne rosną i powstaje naturalna potrzeba korzystania z energii słońca, wiatru, wody czy ziemi. Młodzież widzi te zmiany i cieszymy się, że szuka swojej przyszłości zawodowej w tak innowacyjnym kierunku, zwłaszcza w naszej szkole w Bolkowie, a udział w takich konkursach z pewnością pomaga w rozwijaniu świadomości ekologicznej.

 

Marcin Jankowski

Nauczyciel Przedmiotów zawodowych

w Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Comments are closed.
Skip to content