GALA FINAŁOWA PROJEKTU “BARDZO MŁODA KULTURA”

Dnia 25 października w bolkowskim Domu Kultury odbyła się Gala Finałowa programu Bardzo Młoda Kultura dotowanego z Narodowego Centrum Kultury.

Aktualnie trwa jego II edycja, zaplanowana na lata 2019-2021. Chodzi o szeroko rozumianą współpracę między różnorakimi instytucjami kultury, szkołami, organizacjami pozarządowymi oraz lokalnymi edukatorami, którym leży na sercu rozwój kompetencji społecznych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod edukacji kulturalnej i animacji kultury. Powstał trzy osobowy zespół w składzie Ewelina Szopa, Beata Bardzyńska, Emilia Habiak – nauczyciel naszej placówki, którego projekt zatytułowany: „Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne … .” został przyjęty do realizacji. To projekt skierowany do osób zainteresowanych poznawaniem i tworzeniem muzyki.
Uczestnikami projektu była również młodzież naszej szkoły, której zaoferowano cykl warsztatów tanecznych, wokalnych oraz doskonalenia gry na instrumentach. W studiu nagraniowym, stworzonym na potrzeby projektu w świetnie do tego przystosowanej sali #KinozaRogiemZiemowitBolków, nagrano wspólnie z muzykami utwór poznając tajniki pracy w warunkach studyjnych. W ramach projektu kilku dziesięcio osobowa grupa gościła w Narodowym Forum Muzyki zwiedzając obiekt, biorąc udział w zajęciach muzycznych tam zorganizowanych. W projekcie biorą udział również osoby dorosłe, które na co dzień realizują swoje muzyczne pasje. Podczas gali swoje umiejętności taneczne i muzyczne zaprezentowali Olga Parcheta, Roksana Majerska, Martyna Papuga, Wiktoria Stachowska, Natalia Kotecka, Natalia Jabkowska oraz Krystian Klimczak.
GRATULUJEMY !!!

Comments are closed.
Skip to content