Konferencja a temat cyberprzemocy – DSW Wrocław

W czwartek 27 października w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu odbyła się konferencja nt „Przemoc w cyberprzestrzeni jako lustro relacji w świecie społecznym.” W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu uczniów, pedagogów, nauczycieli dolnośląskich szkół, oraz edukatorzy z organizacji pozarządowych. Z naszej szkoły w konferencji uczestniczyli Agata Petkowicz – pedagog szkolny wraz z Paulą Nowicką, uczennicą I klasy Technikum Hotelarstwa oraz Konradem Wroną, uczniem II klasy Technikum Systemów i Energii Odnawialnej.

Organizatorami wydarzenia byli Przedstawicielstwo Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Fundacja Dom Pokoju oraz Wydział Nauk Pedagogicznych DSW. Wydarzenie realizowane było we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Patronat nad konferencją objęli Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Podczas konferencji pani Dorota Kostkowska, specjalistka facylitacji graficznej i webinariów, za pomocą techniki zwanej „facylitacją” zadbała o odpowiednie zobrazowanie przestawianej treści.

W ramach konferencji odbyło się 8 paneli warsztatowych, dotyczących zagadnień agresji w przestrzeni Internetu.

  1. Cyberprzemoc — rozpoznawanie i reagowanie na dyskryminację i mowę nienawiści w sieci
  2. Mowa nienawiści w Internecie – dostrzegam, analizuję i przeciwdziałam
  3. Żywa Biblioteka
  4. Przejawy dyskryminacji i możliwości jej przeciwdziałania
  5. Jakie są konsekwencje przemocy, czyli o tym czego doświadcza agresor, ofiara i świadek
  6. Internet- przestrzeń pełna dylematów
  7. Jak przeżyć w cyfrowej dżungli?
  8. Giełda narzędzi i dobrych praktyk

Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak ważnym przedsięwzięciu.

Pedagog szkolny

Agata Petkowicz

 

Comments are closed.
Skip to content