Montaż słowno-muzyczny ku czci Rotmistrza Witolda Pileckiego

Maj to szczególny miesiąc  pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z najmężniejszych bohaterów XX wieku. Brytyjski historyk Michael Foot zaliczył go do jednego z sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu podczas II wojny światowej. Rotmistrz Witold Pilecki był przedstawicielem pokolenia żyjącego pod zaborami, którego największym pragnieniem było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pokolenia, które wychowane w ciągle żywych tradycjach powstań narodowych, ukształtowane zostało przez zawołanie: Bóg – Honor – Ojczyzna.

W hołdzie Witoldowi Pileckiemu odbyło się dzisiejsze spotkanie, podczas którego uczniowie Zespołu Szkol i Placówek przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Rotmistrzowi Pileckiemu. Ta lekcja historii dla młodzieży naszej szkoły została zainicjowana przez Pana Wicestarostę Arkadiusza Baranowskiego. Dzięki uprzejmości Pana Mariana Cwanka, lidera zespołu Iskierka, podczas wystąpienia mogliśmy usłyszeć utwory jego autorstwa, które we wzruszający sposób przypomniały nam historie Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość zaszczycili swoja obecnością Pan Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Beata Janas, Ksiądz Tomasz Bunikowski, oraz Kombatanci: Pani Maria Kleniuk, Pani Aniela Bujak oraz Pan Stanisław Gąsiorowski.

Montaż przygotowali: Pani mgr Agata Petkowicz, Pani mgr Magdalena Bednarek-Warchoł, Pan mgr Kazimierz Bielawski oraz uczniowie.

Comments are closed.
Skip to content