Ogólnopolska kwesta na ekshumacje i identyfikację Żołnierzy Wyklętych

W dniu dzisiejszym, 11 listopada 2017 r., w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej każdy z parafian może przyłączyć się do ogólnopolskiej kwesty mającej na celu . Wielu bohaterów leży w zapomnianych mogiłach na terenie Rzeczypospolitej. Fundacja im. Zygmunta Szendzielarza “Łupaszki” dzięki pobranemu DNA od potomków poległych żołnierzy – identyfikuje ich i organizuje godny bohaterów pochówek.  Pan Wicestarosta Arkadiusz Baranowski przekazał na ręce Pani Dyrektor Beaty Zalewskiej materiały w postaci plakatów, ulotek i puszek, do których dziś każdy z nas, dzięki uprzejmości Ks. Dziekana Wiesława Pisarskiego, może ofiarować datki. Uczniowie ZSiP w Bolkowie kwestujący przed Kościołem posiadają puszki z napisem „Bożę chroń Polskę”. Obecni na dzisiejszym nabożeństwie, Pan Wicestarosta i Pani Dyrektor uczestniczyli również w poświęceniu Świętego Krzyża – hołdu poległym za Polskę, który stanął przed Kościołem. W poniedziałek, 13 listopada 2017 r. kwesta odbędzie się również w naszej szkole. Odbędzie się w tym dniu również uroczysty apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w którym udział wezmą m.in. Kombatanci oraz Klub Twórców Poezji Regionalnej „Iskierka”

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie tej szlachetnej akcji.

Comments are closed.
Skip to content