Otwarty Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie

Rekrutacja w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie oficjalnie ruszyła.
10 marca szkołę w Bolkowie odwiedziło około 300 uczniów z kilku Gimnazjów, którzy dotarli albo pieszo, jak gimnazjaliści z Bolkowa, albo autokarem jak gimnazjaliści z Jawora, Kamiennej Góry, Wiadrowa i Marciszowa. Otwarcie było szykowane od dawna i jak w zeszłym roku pokazaliśmy całą paletę naszych atutów. Uczniowie przybyli w trzech turach, a każda z nich rozpoczynała się ogólną prezentacją szkoły przez Dyrektora ZSiP Panią Beatę Zalewską oraz Przewodniczącego Rady Młodzieżowej Konrada Wrony. W tej części włączył się również Pan Andrzej Błaszczak Komendant KPP w Jaworze w związku z rekrutacją do LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO O PROFILU POLICYJNYM. Drugą częścią było uczestnictwo uczniów w lekcjach pokazowych. Podzieleni wcześniej na kilkunastoosobowe grupy, gimnazjaliści, odwiedzili zajęcia z języka niemieckiego, angielskiego, a także klasopracownie TECHNIKUM HOTELARSTWA, USŁUG GASTRONOMICZNYCH ORAZ ENERGETYKI ODNAWIALNEJ. Uczniowie mieli również okazję poćwiczyć taniec na sali gimnastycznej oraz zwiedzić Internat i Schronisko Młodzieżowe, gdzie doświadczyli również profesjonalnego pokazu pierwszej pomocy. Podczas wszystkich zajęć postaraliśmy się w pigułce pokazać jak pracujemy w naszej szkole. Językowcy pokazali kreatywne zajęcia z języków obcych, które są dzisiaj podstawą na rynku pracy i potrzeba jest komunikatywnego podejścia do nauki. Zajęcia z hotelarstwa mocno uwypukliły potrzebę wykwalifikowanych pracowników w tej branży i rozwój ciekawych cech personalnych tego zawodu, w profesjonalnej pracowni usług gastronomicznych uczniowie mogli zobaczyć przygotowywanie ciekawych potraw i dosłownie skosztować tej branży przez degustację, a w pracowni energetyki odnawialnej słuchacze poznali  kilka szczegółów nowoczesnego zawodu, gdzie praktyczne pokazy funkcjonowania fotowoltaiki, energii wiatrowej czy kolektorów słonecznych były ciekawym rozszerzeniem swojej wiedzy na ten temat.

Na każdym kroku podkreślaliśmy jeden ze swoich najmocniejszych atutów, czyli coroczne wyjazdy zagraniczne na praktyki. Uczniowie już byli w Niemczech, we Włoszech, Hiszpanii, a w tym roku odwiedzą Maltę i Portugalię, a mając bogate doświadczenie we współpracy z pracowdcami oferujemy ciekawe zawody w WIELOZAWODOWEJ SZKOLE BRANŻOWEJ I-GO STOPNIA.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej szkoły, a na pewno gimnazjalistów, którzy zastanawiają się nad przyszłościowymi kierunkami edukacji, a przyjazna i profesjonalna i przyjazna atmosfera szkoły nie zawiedzie oczekiwań uczniów.

Comments are closed.
Skip to content