„POTYCZKI JĘZYKOWE”

18.11.2015r. w Zespole Szkół Agrobiznesu odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnych „Potyczek Językowych”. Konkursowi przyświecało hasło: „Bądź  aktywny – ucz się Języków”, a jego celem głównym  było uświadomienie wszystkim, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość nie tylko języków obcych, lecz także języka ojczystego.

Do konkursu przystąpiły 3 drużyny. Drużynę z Gimnazjum w Bolkowie reprezentowali: Natalia Rajewska, Wojciech Psonak oraz Dominika Czupiał. W skład zespołu z Gimnazjum w Marciszowie wchodzili: Natalia Stelmach, Aleksandra Gwóźdź i Victoria Kozłowska. Zespół Szkół Agrobiznesu reprezentowali: Błażej Pilipczuk, Mateusz Oraczek oraz Kamil Osiecki.

„Potyczki Językowe” składały się z dwóch części. W pierwszej z nich zawodnicy wykazali się znajomością języka angielskiego i niemieckiego w następujących konkurencjach:

  1. Quiz wiedzy ogólnej
  2. Geografia
  3. Ortografia (literowanie)
  4. Muzyka (sławni piosenkarze i zespoły)
  5. Słynne osoby

Zadania sprawdzające znajomość języka polskiego polegały między innymi na chronologicznym podaniu epok literackich, określeniu gatunku i rodzaju literackiego dla wybranych utworów, objaśnieniu znaczenia frazeologizmu, dopasowaniu autora do dzieła sztuki oraz rozwiązaniu testu wiedzy ogólnej.

Wszystkie zadania oceniano  na bieżąco, a skład komisji był następujący: j. angielski – p. Magdalena Bednarek – Warchoł oraz p. Małgorzata Majewska, j. niemiecki – p. Marta Pancewicz, j. polski – p. Marzanna Wrońska oraz p. Beata Zalewska.

„Potyczki Językowe” wygrała drużyna z Marciszowa, na miejscu drugim uplasowali się reprezentanci naszej szkoły, trzecie miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Bolkowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe, Radę Rodziców ZSA oraz p. Burmistrza Jarosława Wrońskiego. Nagrody oraz podziękowania dla opiekunów uczniów zostały uroczyście wręczone przez p. Dyrektor Beatę Zalewską.

Autor: Marta Pancewicz

Author

zsabolkow

Zespół Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa w Bolkowie.

Comments are closed.
Skip to content