Projekt ”Jestem, więc zmieniam”

W dniach 26-28 lutego 2016 roku, cztery uczennice ZSA (Wiktoria Garnowska, Angela Wasik, Aleksandra Kowalów, Małgorzata Kazimierczak) uczestniczyły w II już zjeździe projektu ”Jestem, więc zmieniam”  zorganizowanym w Warszawie przez stowarzyszenie Youth Human Impact przy wsparciu programu Erasmus+.

W pierwszy dzień uczennice brały udział w trzech debatach z politykami, które dotyczyły systemu edukacji w Polsce i Europie, bezrobocia i rynku pracy w Polsce oraz prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. W debatach wzięli udział m.in. poseł Adam Abramowicz z partii PiS oraz Julia Pitera z PO.

W sobotę uczestnicy projektu mieli okazję przeprowadzić symulację własnej debaty politycznej. Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy i ich zadaniem było utworzyć własną partię polityczną, stworzyć program wyborczy, wziąć udział w debacie a następnie w wyborach, w wyniku których dwie zwycięskie partie utworzyły koalicję.

Ostatni dzień poświęcony został na zajęcia na temat praw ucznia i dziecka, dzięki którym uczennice podwyższyły poziom swojej wiedzy na temat tego, jak egzekwować swoje prawa.

Cały wyjazd był ciekawym, owocnym i miłym doświadczeniem. Kolejny i już ostatni zjazd odbędzie się 11-13 marca 2016 roku.

Marta Mąka

 

Author

zsabolkow

Zespół Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa w Bolkowie.

Comments are closed.
Skip to content