Warsztaty językowe ‘peer education’ na MALCIE

W okresie od 27 lipca do 3 sierpnia odbył się tygodniowy wyjazd młodzieży na Maltę, brało w nim udział 8 uczniów klas pierwszych ze szkół ponadgimnazjalnych z Bolkowa, Jeleniej Góry, Świdnicy i Środy Śląskiej. Celem wyjazdu była praca młodzieży z 4 krajów Polski, Malty, Irlandii i Estonii nad 2 tematami: znęcanie się nad słabszymi oraz stereotypy płci. Młodzież, w grupach międzynarodowych, pracowała nad tymi problemami, przygotowywała prace takie jak film, plakat/fotografia, gry i scenki tematyczne jako forma zwrócenia uwagi młodych ludzi na 2 wybrane problemy. W ramach edukacji rówieśniczej, młodzież zaprezentowała swoje prace i poprowadziła zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej oraz zebranej młodzieży w miejscowym Domu Kultury. Warsztaty na Malcie to niezapomniane doświadczenie młodych ludzi, które nauczyło ich nie tylko komunikacji i przełamywania barier ale również rozwiązywania wspólnie problemów i współdziałania w grupie międzynarodowej. Oprócz intensywnych zajęć był też czas na zwiedzanie, zabawę i pokazanie rówieśnikom kultury swojego kraju.

Comments are closed.
Skip to content