Wycieczka IV TH/TŻ/TEO

Dnia 15.10. 2018r. klasa IV TH/TŻ/TEO wybrała się na na wycieczkę, mającą na celu poznanie historii miasta oraz jego ciekawych zakątków. Pierwszym punktem, w którym się zatrzymaliśmy był budynek przy ul. Wysokogórskiej, na którym znajduje się najstarszy zegar słoneczny w Bolkowie. Następnie przeszliśmy przez park miejski podziwiając pozostałości muru obronnego okalającego miasto w czasach Średniowiecza. Podążając kolejnymi ulicami dotarliśmy do tzw. małego parku, w którym niegdyś mieścił się cmentarz. Idąc dalej ul. Bema mieliśmy okazję podziwiać jedną z dwóch wież ciśnień znajdujących się w Bolkowie oraz przepiękny widok na zamek. Zanim doszliśmy do zamku, zatrzymaliśmy się na chwilę w rynku przy Anielskiej Fontannie, gdzie dawniej mieścił się kościół ewangelicki, a fontanna jest jego pozostałością. Naszą wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem na zamku w Bolkowie.

Comments are closed.
Skip to content