Zajęcia rekreacyjno – integracyjne w ramach Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

W dniu 05.10.2015r. młodzież z klas III Gimnazjum w Bolkowie oraz klasa I TH/TŻ/TEO naszej szkoły wzięła udział w zajęciach rekreacyjno – integracyjnych w terenie. Wspólny marsz rozpoczął się krótko po godzinie 8.00, a na trasie wycieczki mogliśmy podziwiać piękno przyrody Góry Ryszarda i okolic, ciekawą architekturę Zamku Świny oraz nietypowe pozostałości geologiczne w Parku Krajobrazowym Chełmy należącym do Krainy Wygasłych Wulkanów. Raźnym krokiem wędrowaliśmy wśród gór, pól i lasów, korzystając z aktywności na świeżym powietrzu. Po drodze zadbaliśmy również o środowisko i zbieraliśmy napotkane śmieci. Dodatkową atrakcją okazało się zadanie polegające na wykonaniu przez każdą z klas totemu ze znalezionych darów natury. Najciekawszy totem wykonała klasa 3b Gimnazjum i otrzymała nagrodę w postaci ciekawej książki przyrodniczej. Poza tym mieliśmy okazję zwiedzić Zamek Świny i poznać jego historię. Wspólne ognisko pod murami Zamku i pieczenie kiełbasek pozwoliło nam zrelaksować się oraz odpocząć przed powrotem do Bolkowa.

Author

zsabolkow

Zespół Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa w Bolkowie.

Comments are closed.
Skip to content