Międzyszkolne Potyczki Językowe

22.02.2018r. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja międzyszkolnych „Potyczek Językowych”. Konkursowi przyświecało hasło: „Bądź  aktywny – ucz się Języków”. Do konkursu przystąpiło 6 drużyn klas programowo najstarszych ze szkół podstawowych w Bolkowie, Marciszowie oraz Wiadrowie.

„Potyczki Językowe” składały się z 6 konkurencji, w których  zawodnicy wykazali się znajomością języka angielskiego i niemieckiego w następujących dziedzinach:

  1. Quiz wiedzy ogólnej
  2. Geografia
  3. Ortografia (literowanie) i słowotwórstwo
  4. Muzyka (sławni piosenkarze i zespoły)
  5. Słynne osoby
  6. Przetwarzanie czytanego i słuchanego tekstu

Wszystkie zadania oceniano  na bieżąco, a skład komisji był następujący: język angielski – pani Magdalena Bednarek – Warchoł, język niemiecki – pani Marta Pancewicz.

„Potyczki Językowe” wygrała drużyna z klasy 3 c Gimnazjum Szkoły Podstawowej w Bolkowie, na miejscu drugim uplasowali się reprezentanci naszej szkoły, trzecie miejsce zajął zespół z Gimnazjum Szkoły Podstawowej w Marciszowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe oraz Radę Rodziców ZSiP. Nagrody oraz podziękowania dla opiekunów uczniów zostały uroczyście wręczone przez panią Dyrektor Beatę Zalewską 🙂

Comments are closed.
Skip to content