Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich

W sobotę 16 sierpnia  zostały rozegrane w Wiśle Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Stylu Alpejskim. Bardzo dobrze zaprezentował się w nich nasz uczeń i jednocześnie zawodnik U.K.S „Piast” Bolków – Dariusz Jarosz. Biegnący w stawce kilkudziesięciu biegaczy Darek zajął  trzecie miejsce w kategorii juniorów i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Zawody rozgrywane były na sześciokilometrowej, biegnącej się ciągłe pod górę trasie, rozciągającej się  między Wisłą i wznoszącą się nad tym miastem górą Stożek. Brązowy medal Mistrzostw Polski to kolejny sukces zamieszkałego w Mysłowie zawodnika. Warto dodać , że w ubiegłym roku Darek Jarosz, został dwukrotnym medalistą Mistrzostw Polski w Biegach Górskich. Teraz, po zmianie kategorii wiekowej, Darek ponownie zgłosił swoje aspiracje do czołówki krajowej. Kolejny medal Mistrzostw Polski  jest potwierdzeniem właściwego wyboru specjalizacji w górskich konkurencjach  biegowych. Warto dodać, że Darek, w lipcu tego roku odniósł spory sukces, zajmując siódme miejsce w biegu górskim na dystansie 10 km rozgrywanym podczas organizowanego w Lądku Zdroju Ogólnopolskiego  Festiwalu Biegów Górskich. W tych zawodach rozgrywanych w kategorii open, Darek okazał się być najmłodszym zawodnikiem pierwszej dziesiątki. Sukces Darka to efekt jego talentu oraz  ciężkiej pracy na treningach. Bardzo cieszy fakt, iż jest to kolejny, udany udział zawodnika U.K.S „Piast” Bolków w zawadach rangi Mistrzostw Polski uwieńczony medalem. Do końca sezonu biegów górskich pozostało   jeszcze kilka startów łącznie z Mistrzostwami Polski rozgrywanymi na krótkim dystansie. W planach jest, również start w mistrzostwach kraju w biegach przełajowych, do których Darek będzie się przygotowywał jesienią.

Comments are closed.
Skip to content