Wycieczka do Krakowa, Oświęcimia i Wieliczki

Zwiedzaliśmy Oświęcim, Kraków i Wieliczkę z programem „Poznaj Polskę”.
W ramach programu MEiN „Poznaj Polskę” uczniowie naszej szkoły w terminie 26-28.09.br. uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Oświecimia, Krakowa i Wieliczki.
Pierwszym punktem na naszym wycieczkowym szlaku był Oświęcim. Wraz z przewodnikiem najpierw zwiedziliśmy teren Muzeum byłego obozu koncentracyjnego „KL Auschwitz”, a następnie udaliśmy się na teren byłego obozu „KL Birkenau”. Miejsca te wywarły na uczestnikach ogromne wrażenia.
Kolejnym punktem wycieczki był Kraków, a tam kolejne zaplanowane punkty wycieczki.
Spacerowali zabytkowymi ulicami miasta, gdzie zobaczyli Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha. Udali się również na Kopiec Kościuszki z otoczeniem. Zwiedzali Zamek Królewski na Wawelu. Niezapomniane wrażenia wywarły na nich groby królów polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu, dziedziniec i ziejący ogniem Smok Wawelski oraz widok Krakowa z wieży dzwonu króla Zygmunta. Uczniowie zwiedzili także Muzeum Narodowe w Krakowie – Sukiennicach oraz Muzeum Żup Krakowskich – Wieliczka. Drewnianymi schodkami zeszli na dół, a następnie podążali chodnikami prowadzącymi do różnych komór. Niezapomniane wrażenie zrobiła na uczniach kaplica św. Kingi znajdująca się w kopalni.
Wszystkie zaplanowane punkty wycieczki zostały zrealizowane.
Comments are closed.
Skip to content