ZAWODOWO na święta :)

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia w Zespole Szkół i Placówek odbyła się konferencja branżowa w tematyce ENERGETYKI ODNAWIALNEJ. Konferencja ta odbyła się w ramach projektu unijnego – „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim” we współpracy
z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy. Forum w formacie SZKOŁA-UCZELNIA-PRACODAWCA miało na celu przybliżenie uczniom szeroko pojętego rynku pracy w branży energetycznej z naciskiem na odnawialne źródła energii. PWSZ w Legnicy reprezentował
dr inż. Jerzy Kuś, wykładowca m.in. na specjalizacji Energetyki Odnawialnej, a pracodawców reprezentowali przedstawiciele firm:

– PAGAZ Odnawialne Źródła Energii – Natalia Wojciechowska

– Stiebel Eltron – Wojciech Radziszewski

– Viessmann – Karol Szejn

Konferencja została oparta na trzech filarach: STREFA SZKOŁY, STREFA UCZELNI, STREFA PRACODAWCY i w trakcie prezentacji poszczególnych podmiotów uczniowie aktywnie zadawali pytania szukając odpowiedzi na pojawiające się aspekty w prezentacjach.

„Konferencja miała kilka celów, m.in. motywacja do aktywnego rozwoju swojej kariery zawodowej przez uczniów i bardzo się cieszę, że pracodawcy wykazali się wielką kulturą i wrażliwością na potrzeby uczniów, motywując ich do aktywnego zdobywania kompetencji potrzebnych na rynku pracy” – powiedział po konferencji Marcin Jankowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum Energetyki Odnawialnej.

Comments are closed.
Skip to content