ZAGRANICZNA PRAKTYKA ZAWODOWA – WŁOCHY

Po raz kolejny uczniowie ZSA (ZSiP) w Bolkowie mieli możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe do Włoch. Tym razem miejscem docelowym była Bolonia, stolica regionu Emilia Romania. Po przyjeździe zostali zakwaterowani w hotelu. Pokoje wyposażone były w aneksy kuchenne, aby umożliwić samodzielne przygotowywanie posiłków za kieszonkowe otrzymane od organizatora projektu. Młodzież z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarskiego podjęła pracę w miejscowych hotelach i restauracjach. Pracowali głównie w godzinach poranno – popołudniowych poznając tutejsze zwyczaje, kulturę i upodobania kulinarne. Młodzi kucharze mieli sposobność przygotowywać świeże owoce morza jak krewetki, małże, kalmary czy ośmiornice. Hotelarze pracowali głównie na obsłudze śniadań oraz w housekeepingu. Bardzo szybko zaaklimatyzowali się w nowym miejscu pracy co owocowało satysfakcją z wykonywanych czynności i nowymi znajomościami.
W czasie wolnym zwiedzali niezwykle piękną Bolonię zwaną w czasach średniowiecznych miastem wież a także uczestniczyli w dwóch wycieczkach, do Wenecji i Florencji. Na zakończenie praktyk zawodowych wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty i zostali zaproszeni na uroczystą kolację pożegnalną. Pełni satysfakcji, nowych umiejętności i doświadczeń w ubiegły weekend powrócili do Bolkowa.

Author

zsabolkow

Zespół Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa w Bolkowie.

Comments are closed.
Skip to content